top of page

JAK NAPISAĆ PRACĘ LICENCJACKĄ?

Właśnie masz przed sobą ostatnie etap studiów i stoisz przed trudnym wyzwaniem napisania pracy licencjackiej? Najgorsze, co możesz zrobić, to zostawić ten obowiązek na ostatnią chwilę. Sprawdź co należy zrobić i zacznij działać już dzisiaj.


1. Wybierz promotora

To pierwsza decyzja, która tak naprawdę zależy od wielu czynników. Twój promotor przeprowadzi Cię przez proces jakim jest pisanie pracy licencjackiej. Nie chodzi tylko o sprawdzenie i zaakceptowanie lub odrzucenie kolejnych rozdziałów, ale o inspirowanie, rozwianie wszelkich wątpliwości i pomoc w przygotowaniu się do przyszłych działań. Z tego powodu ważne jest, aby wybrać nauczyciela akademickiego, z którym masz dobre relacje.


2. Wybierz temat, który Cię interesuje

Trudność całego procesu pisania zależy od tego czy temat Ci „leży”. Wybierz obszar, który Cię naprawdę interesuje. Pozbądź się nudnych i skomplikowanych pytań, które sprawią Ci wiele trudności. Przetestuj go również pod kątem dostępu do odpowiedniej literatury i zweryfikuj ewentualną złożoność badań, które zamierzasz przeprowadzić.


3. Przygotuj plan pracy licencjackiej

Rozpoczęcie działań to odwieczny problem wielu dyplomantów. Zaplanuj pisanie pracy licencjackiej. Współpracuj ze swoim promotorem, aby opracować ramowy plan pracy i ściśle przestrzegaj ustalonych terminów.


4. Zbierz niezbędne materiały

Wybierz zasoby naukowe, które będą podstawą do realizacji tematu. Na tej podstawie sporządź przykładowy zarys pracy dyplomowej. Uważnie zapoznaj się z materiałami sugerowanymi przez promotora. Postaraj się uzupełnić literaturę także własnymi sugestiami cennych prac. Pamiętaj, że książki i czasopisma naukowe zawierające merytoryczne artykuły to duża pomoc w pisaniu prac licencjackich.


5. Sformułuj wnioski z przeprowadzonych rozważań

Wielu dyplomantom sprawia kłopot przedstawienie wniosków, które pokazują wysoką wartość pracy licencjackiej. Wnioski są kwintesencją przeprowadzonych badań, dlatego ten akapit jest bardzo ważny. Możesz przeanalizować przykłady z podobnych opracowań, ale nie kopiuj gotowców. To muszą być Twoje wnioski. Dobrze napisany rozdział końcowy podkreśla jakość całej pracy, więc nigdy go nie ignoruj.


A co jeśli potrzebna jest mi pomoc w pisaniu pracy licencjackiej?

Niektórym osobom samodzielne pisanie pracy licencjackiej sprawia trudność. Nie ma w tym nic dziwnego. Każdy może być świetnym specjalistą w swoim fachu, ale niekoniecznie musi być literatem. Ponadto, nawet jeżeli chcesz napisać pracę samodzielnie, możesz zwyczajnie nie mieć na to czasu. Już nie musisz się tym martwić. Dla nas pomoc przy pisaniu pracy licencjackiej to czysta przyjemność. Jesteśmy zespołem doświadczonych specjalistów, którzy mogą napisać dla Ciebie merytoryczny, niebanalny i unikatowy tekst. Przekonaj się, jak prosta może być pomoc w napisaniu pracy licencjackiej.

12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page