top of page

JAK PRZYGOTOWAĆ PLAN PRACY?

Zależnie od tempa prowadzonych pracy, prędzej czy później każdy dyplomant staje przed zadaniem złożenia planu pracy dyplomowej. To nic innego jak twój przyszły plan działań. To kręgosłup dzieła, które zamierzasz stworzyć. Warto zatem o niego zadbać.


Ilu promotorów, tyle pomysłów na ułożenie planu pracy. Niektórzy chcą cyfr rzymskich, inni arabskich, a jeszcze inni kropek, gwiazdek, myślników i wszystkiego, o czym mogą pomyśleć. Twój pierwszy plan pracy prawdopodobnie zostanie pokreślony. Nie martw się, wielu przez to przechodzi.


Przejdźmy do warstwy merytorycznej. Plan pracy zależy od tego, czy Twoja praca ma charakter czysto teoretyczny, czy badawczy. Oczywiście wiele zależy od tematu, ale generalnie struktura planu pracy zazwyczaj wygląda mniej więcej tak:

Wstęp /Wprowadzenie Rozdział 1 – teoretyczny

Podrozdział 1.1.

Podrozdział 1.2. Rozdział 2 – teoretyczny

Podrozdział 2.1.

Podrozdział 2.2. Rozdział 3 – metodologiczny

Podrozdział 3.1.

Podrozdział 3.2. Rozdział 4 – wyniki badań

Podrozdział 4.1.

Podrozdział 4.2. Zakończenie/Wnioski/ Podsumowanie Bibliografia /Wykaz źródeł/ Wykaz literatury Aneks/ Załączniki


O czym pamiętać przygotowując pracę badawczą?

- na początku pracy zamieszcza się wstęp i teoretyczne, wprowadzające rozdziały,

- w rozdziałach teoretycznych można wskazać, jak dany temat prezentował się w innych, wcześniejszych badaniach, jakie były wyniki itp.

- w rozdziale metodologicznym określa się metody, techniki, cel i przedmiot badań,

- najważniejszym rozdziałem jest analiza Twoich wyników badań i prezentacja wniosków,

- reszta to zakończenie, bibliografia i załączniki.


W przypadku pracy teoretycznej nie zajmujemy się metodologią badań, a plan pracy jest ściśle uzależniony od tematu. Nie ma gotowych schematów. Zwykle zaczyna się od pewnych aspektów historycznych i początkowych podstaw zagadnienia. Istota pracy powinna sprowadzać się do „wyczerpania tematu”. Pamiętaj, że taki plan pracy dyplomowej warto tworzyć od ogółu do szczegółu, tj. zaczynaj od mniej istotnych, bardziej ogólnych rozdziałów, a kończ rozdziałami, które są z nimi ściśle powiązane.


A co jeśli potrzebna jest mi pomoc w pisaniu pracy dyplomowej?

Niektórym osobom samodzielne pisanie pracy inżynierskiej, licencjackiej lub magisterskiej sprawia trudność. Nie ma w tym nic dziwnego. Każdy może być świetnym specjalistą w swoim fachu, ale niekoniecznie musi być literatem. Ponadto, nawet jeżeli chcesz napisać pracę samodzielnie, możesz zwyczajnie nie mieć na to czasu. Już nie musisz się tym martwić. Dla nas pomoc przy pisaniu pracy licencjackiej, inżynierskiej, oraz magisterskiej to czysta przyjemność. Jesteśmy zespołem doświadczonych specjalistów, którzy mogą napisać dla Ciebie merytoryczny, niebanalny i unikatowy tekst. Przekonaj się, jak proste i szybkie może być napisanie pracy magisterskiej, licencjackiej, bądź inżynierskiej.

28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page