top of page

BADANIA DO PRACY MAGISTERSKIEJ

Kiedy piszesz pracę magisterską, zorganizowanie badania w pracy magisterskiej jest trudnym zadaniem. Niestety, nie ma „najlepszego” sposobu na badanie do pracy magisterskiej i nie ma tylko jednej odpowiedzi na pytanie: jak powinna wyglądać metodologia badań pracy magisterskiej? Najważniejsze jest to, że musisz wybrać system, który pasuje do Twojego stylu uczenia się i nawyków pisania.


Badania do pracy magisterskiej - najważniejsze punkty


Na początku przeprowadź wstępne rozeznanie wśród wcześniejszych badań. Zapoznaj się z ogólnym tematem, zanim naprawdę przejdziesz do "ciężkich" badań.


Przeanalizuj je z myślą o Twoim produkcie końcowym. Podczas poszukiwań zastanów się, o jakich "podtytułach" lub fragmentach możesz chcieć napisać (nawet jeśli nie masz jeszcze wszystkich informacji). Jeśli potrzebujesz pomocy w identyfikacji fragmentów tematu, możesz spróbować napisać mapę myśli.


Prowadź dziennik / Napisz plan badań. Śledź, jakie bazy danych wypróbowałeś, jakich słów kluczowych użyłeś, co nie poszło dobrze, notuj na bieżąco swoje przemyślenia i pomysły...

Kiedy zaczniesz znajdować właściwe rzeczy...


Napisz roboczy konspekt: Jakie będą Twoje tezy? Jeżeli piszesz licencjat: jaka powinna być metodologia badań praca licencjacka? Jeżeli piszesz pracę magisterską: jaka powinna być metodologia badań praca magisterska? Jakie źródła potwierdzają Twój pogląd?


Zignoruj interesujące, ale nieprzydatne rzeczy: Przeczytaj zebrane materiały, zrób notatki na temat tych wartościowych, a następnie wyrzuć wszystko inne.


Pisz notatki, własnymi słowami opisuj poszczególne etapy badań i zastanów się dlaczego wyniki Twoich badań są pomocne. Przeprowadź niezbędne procedury np. ankietę wśród badanych.


Zapisuj wnioski, gdy do ciebie przychodzą.

Gdy skończysz swoje badania, mogą przyjść do ciebie wnioski na temat zrealizowanych badań. Zapisz je - nawet w notatkach lub na roboczym konspekcie. Jeśli pracujesz nad tym samym projektem przez kilka tygodni, tych wniosków zbierze się naprawdę dużo.


Przepisz własne słowa na język naukowy.

Dopiero na końcu zajmij się przygotowaniem naukowej analizy badań. Znacznie łatwiej będzie Ci przygotować profesjonalny, naukowy tekst, jeżeli wcześniej przygotujesz go etapami, z wykorzystaniem własnych słów.


A co jeśli potrzebna jest mi pomoc w pisaniu pracy dyplomowej?

Masz więcej pytań? Nie wahaj się. Zapraszamy do kontaktu.


tel.: 733-499-991 biuro@piszemy-opracowania.pl

25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page