top of page

PISANIE PRAC Z FIZJOTERAPII

Zaktualizowano: 28 lis 2022

Studenci przygotowujący się do pisania pracy magisterskiej z fizjoterapii muszą zastanowić się jakie zadać główne pytanie badawcze we własnym dziele, a następnie udzielić na nie odpowiedzi. Fizjoterapia to dziedzina wymagająca pracy badawczej (doświadczalnej) od dyplomanta. Wobec powyższego pisanie prac magisterskich z fizjoterapii bywa zadaniem skomplikowanym i czasochłonnym. Jak sobie z nim poradzić?


Wybór tematu

Zastanów się, które zagadnienia z fizjoterapii interesują Cię najbardziej. Spędzisz dużo czasu nad własną pracą, więc koniecznie wybierz temat, który naprawdę Cię interesuje, coś, co nie znudzi Ci się po krótkim czasie. Spróbuj pomyśleć o swoim ulubionym przedmiocie ze studiów — może to być również konkretny autor, teoria, zakres ćwiczeń itp. Wyobraź sobie, jak mógłbyś pogłębić naukę tego przedmiotu. Możesz również przejrzeć prace zaliczeniowe, które napisałeś w trakcie studiów magisterskich i sprawdzić, czy istnieje jakiś wyraźny temat, do którego dążysz.


Ustal własne pytania badawcze

Studenci powinni dobrze zastanowić się nad pytaniami nim zabiorą się za pisanie prac magisterskich fizjoterapia. Pamiętaj, że będziesz musiał z przekonaniem i jasnością na nie odpowiedzieć. Upewnij się, że Twoje pytanie i udzielone odpowiedzi będą oryginalne, choć jednocześnie spójne z istniejącymi badaniami. Nieco łatwiejsze jest pisanie prac licencjackich fizjoterapia. W obydwu przypadkach rozsądnie dobrane pytania sprawią, że badania będą skoncentrowane, zorganizowane, oraz interesujące.


Przeprowadź swoje badania

Aby odpowiedzieć na główne pytanie pracy magisterskiej, musisz przeprowadzić niezbędne badania. Przeczytaj artykuły naukowe, przeprowadź własne ćwiczenia fizjoterapeutyczne z grupą badawczą, zrób to, co musisz zrobić, aby odpowiedzieć na pytania zadane w pracy dyplomowej. Pozwoli ci to sprawdzić, czy Twoja praca jest warta kontynuacji, czy też istnieją jakieś nieodłączne problemy, które być może będziesz musiał rozwiązać. Pomoże Ci to także zebrać informacje potrzebne do przejścia do kolejnych kroków.


Dokończ przegląd literatury

Przejrzyj aktualnie dostępną literaturę i badania, które są istotne dla twojej pracy magisterskiej. Obejmuje to również nowszą literaturę, która odzwierciedla stan badań na określony temat. Przegląd literatury musi być wyczerpujący, aby Twoja praca magisterska z fizjoterapii miała sens i nie okazała się zbędna. Ważne jest, aby Twój pomysł na pracę dyplomową był oryginalny i trafny. Aby upewnić się, że tak jest, musisz być świadomy kontekstu swoich badań, oraz tego, co inni ludzie powiedzieli już wcześniej na ten temat.


Czytaj również:


Przygotuj konspekt

Konspekt Twojej pracy to podstawa. Pozwoli Ci „zobaczyć, dokąd zmierzasz” w miarę postępów w badaniach, ale także da Twojemu promotorowi wyobrażenie o tym, co chcesz osiągnąć i jak planujesz to zrobić. Powinieneś sprawdzić na swojej uczelni dokładne wymagania, ale większość prac magisterskich powinna zawierać:

Wstęp /Wprowadzenie Rozdział 1 – teoretyczny

Podrozdział 1.1.

Podrozdział 1.2. Rozdział 2 – teoretyczny

Podrozdział 2.1.

Podrozdział 2.2. Rozdział 3 – metodologiczny

Podrozdział 3.1.

Podrozdział 3.2. Rozdział 4 – wyniki badań

Podrozdział 4.1.

Podrozdział 4.2. Zakończenie/Wnioski/ Podsumowanie Bibliografia /Wykaz źródeł/ Wykaz literatury Aneks/ Załączniki


Pisz systematycznie

Pisz trochę każdego dnia. Napisanie 30 gotowych stron w dwa tygodnie to trudne zadanie, ale jeśli piszesz 500 słów dziennie, z łatwością dotrzymasz tego terminu. Staraj się nie denerwować i odkładać pracy, ponieważ wtedy będzie się ona nawarstwiać, aż stanie się nie do opanowania.

Jednocześnie rób przerwy. Ważne jest, zwłaszcza podczas pisania pracy dyplomowej z fizjoterapii na dużą skalę, aby od czasu do czasu dać mózgowi przerwę. Nie możesz skupić się na zadaniu przez 100% czasu, nie tracąc na jakości treści, a odejście od swoich pomysłów na kilka dni da ci świeże spojrzenie, gdy wrócisz do pracy. Wychwycisz błędy, których wcześniej nie widziałeś i wymyślisz nowe odpowiedzi, których wcześniej nie mogłeś wymyślić.


Podsumuj pracę konkretnymi wnioskami

Twoje wnioski powinny potwierdzać lub obalać postawioną tezę, jak również szczegółowo określać znaczenie pracy magisterskiej z fizjoterapii dla społeczności przedmiotowej. Mogą sugerować kierunek dla przyszłych badaczy, pozwalający kontynuować zbieranie istotnych informacji na dane zagadnienie z fizjoterapii.


A co jeśli potrzebna jest mi pomoc w pisaniu pracy dyplomowej?


Masz więcej pytań? Nie wahaj się. Zapraszamy do kontaktu.


tel.: 733-499-991

biuro@piszemy-opracowania.pl


42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page